ZAVOLEJTE SI NA RECEPCI

Slavonice
+420 384 396 167

Oslavany
+420 546 431 537

ZAVOLEJTE SI NA RECEPCI

Slavonice +420 384 396 167

Oslavany +420 546 431 537

Záchovná stomatologie

Smyslem záchovné stomatologie prováděné na našem pracovišti, je nejen zachování zdravých, ale i léčba nemocných zubů poškozených nejčastěji zubním kazem nebo úrazem. Po provedeném komplexním vyšetření včetně zhotovení rentgenových snímků, Vám ošetřující zubní lékař navrhne možné varianty ošetření a vypracuje individuální léčebný a finanční plán. Dále jsou prováděny jednotlivé procedury dle léčebného plánu od jednoduchých výplní až po endodontické zákroky, které Vám pomohou zachránit poškozený kořen zubu. Všechny zákroky v naší zubní ordinaci provádíme s maximálním ohledem na zdravotní stav pacienta, šetrně a bezbolestně.

Výplně

standardní výplň (tj. hrazená pojišťovnou)

  • pro přední úsek chrupu (= od špičáku po špičák) – tzv. „bílá výplň“ – materiál hrazený pojišťovnou zásadně nedoporučujeme nejen kvůli špatné estetice (nelze vyleštit, hnědne), ale zejména pro nevyhovující funkci (výplň není dostatečně těsná a proto pod výplní vznikají nové kazy).
  • pro zadní úsek chrupu – klasický amalgám – je materiálem volby, ale též je problém s funkčností – tento typ amalgamu má horší mechanické vlastnosti a opět hrozí riziko vzniku kazu pod výplní.

nadstandardní výplň (tj. hrazená pacientem)

  • bílá fotokompozitní výplň – dlouhodobě vyhovuje jak esteticky, tak i funkčně, přednostně je indikována u předních zubů, ale je vhodná i pro zadní zuby. K výhodám patří kromě estetiky to, že se nemusí odvrtávat příliš mnoho zubních tkání, pouze „zkažená“ část zubu a dále to, že zub zpevňuje. K jejím relativním nevýhodám patří nutnost vynikající hygieny, aby nevznikaly nové kazy v okolí výplně.
  • nadstandardní amalgamová výplň – z kapslovaného amalgamu – jeho přesné složení zaručuje dlouhodobou stálost a mechanickou odolnost. Nevýhodou je estetika. Tyto výplně však v další návštěvě leštíme, čímž jejich vzhled nejen vylepšíme, ale hladkým povrchem bráníme ukládání zubního plaku v okolí výplně, a tím předcházíme riziku vzniku nového kazu vedle výplně.

Ošetření kořenových kanálků (endodoncie)

Toto ošetření se provádí v lokální anestezii (umrtvení), spočívá v odstranění nervu ze zubu, vyhledání všech kanálků v kořeni zubu, vyčištění a rozšíření kanálků speciálními vrtáky a na závěr jejich zaplnění. Na našem pracovišti pro plnění kanálků používáme zásadně jednu z moderních metod plnění nahřátým materiálem. V našem případě se jedná o systém Thermafil, kdy se do opracovaných kanálků zavádí rozehřáté gutaperčové čepy, které spolu s cementem hermeticky utěsní kořenový systém. Nedílnou součástí ošetření je také kvalitní tzv. postendodontické ošetření, to znamená zrekonstruování zubu do původního tvaru, kdy klademe důraz hlavně na to, aby byl zub dostatečně zpevněn a zabránili jsme tak jeho prasknutí.

Pozn.: Na nadstandardní výplně zhotovené na našem pracovišti Vám dáváme dvouletou záruku.

ZAVOLEJTE SI
NA RECEPCI

Slavonice +420 384 396 167

PO – ČT 8:00 – 19:00 hod., PÁ 8:00 – 14:00 hod.

Oslavany +420 546 431 537

PO – ČT 8:00 – 19:00 hod., PÁ 8:00 – 15:00 hod.