ZAVOLEJTE SI NA RECEPCI

Slavonice
+420 384 396 167

Oslavany
+420 546 431 537

ZAVOLEJTE SI NA RECEPCI

Slavonice +420 384 396 167

Oslavany +420 546 431 537

Vstupní prohlídky

9. 9. 2021

Než začneme s ošetřením …

Než začneme s ošetřením

Nový pacient v naší ordinaci projde vstupní konzultací. Konzultaci a následné prohlídce lékařem předchází zhotovení OPG (panoramatického rentgenového snímku), který zobrazí celý rozsah chrupu. Je součástí moderních diagnostických metod v oblasti stomatologie. Přístroj vytvoří snímek rychle, bez nutnosti vyvolávání. Je uložen v počítači v kartě pacienta, kde je ihned k dispozici ošetřujícímu lékaři. Je nezbytnou součástí vstupní prohlídky a diagnostiky momentálního stavu chrupu pacienta. Pacient dále vyplňuje anamnestický lékařský dotazník, informace z něj jsou důležitou součástí stanovení léčby a správné medikace a premedikace pacienta před určitými, zejména chirurgickými zákroky a v době léčby po zákroku.

V případě akutních problémů v ústech pacienta, jsou tyto řešeny v první fázi. Lékař s pacientem vždy předem důkladně projedná plán ošetření i finanční plán a seznámí ho s plánovanými kroky.

Významnou roli v péči o chrup hraje také správná dentální hygiena. Pro zachování trvale zdravých zubů je potřebná vysoká úroveň hygieny, kterou zajistí jen pravidelné odborné čištění zubů. I zdánlivě čisté zuby potřebují alespoň jednou za půl roku profesionálně vyčistit. Nový pacient automaticky a povinně projde po prvotní prohlídce péčí a ošetřením u dentální hygienistky. Profesionální čištění zubů se provádí pomocí ručních nástrojů – kyret a ultrazvuku, kterými se odstraní zubní kámen a povlak, dále pomocí Airflow – pískovače, kterým se odstraní pigmenty od čaje, kávy a kouření. Hygienistka tím zajistí lékaři komfort nutný pro další ošetření a práci v ústech pacienta. V opačném případě ztrácí ošetření lékařem požadovaný efekt, v „nečistém“ prostředí dutiny ústní se zvyšuje kazivost zubů, a práce lékaře pozbývá většího smyslu.

Dentální hygienistka provede nejen základní péči o chrup pacienta, ale také mu vysvětlí a ukáže správný způsob péče o jeho zuby, doporučí pomůcky k péči o chrup. Správnou hygienou se zklidní záněty dásní, prodlužuje se životnost zubů, parodontu i provedených oprav, slouží i jako prevence proti parodontóze. Správná hygiena je nejlepší prevencí péče o chrup, protože čisté zuby opravdu nemohou onemocnět!